Média

VIDEO: Štátne detské domovy? Riaditeľkin syn vraj nosil drogy do Detského mestečka v Trenčíne

Autor článku: Branislav Ladický, EUROREŠPEKT

Detské mestečko v Trenčíne je príkladom ako štát zničil unikátny projekt a výnimočný v bývalom Československu. Ten pozostával z rodinnej výchovy prostredníctvom manželských dvojíc v Detskom domove. Práve rozhodnutím Dzurindovej vlády z roku 2005, kedy bola vyhnaná rodinná pedagogika z areálu Detského mestečka spolu s manželmi - vychovávateľmi, sa uvolnila cesta už len obyčajnému detskému domovu zo všetkými negatívami, ktoré štátom dehumanizovaná ústavná výchova prináša.

link.: https://www.eurorespekt.sk/video-statne-detske-domovy-riaditelkin-syn-vraj-nosil-drogy-do-detskeho-mestecka-v-trencine/

Systém výchovy v Detskom mestečku je terčom kritiky

Autor článku: Andrej Luprich, MY Noviny 

Zmena systému výchovy z náhradných rodín na vychovávateľov v Detskom mestečku v trenčianskych Zlatovciach je terčom kritiky bývalých chovancov. Štát zmenu obhajuje, podľa úradu práce pôvodný systém nebol dobrý.

Čítajte viac:

https://mytrencin.sme.sk/c/20266946/system-vychovy-vdetskom-mestecku-je-tercom-kritiky.html#ixzz57TXP1Ir6


Z detského domova za policajta: Boli prekvapení, že sme slušní ľudia

Autor článku: Rudolf Sivy, Aktuality.sk

Peter Stupár prežil detstvo v sociálnom experimente minulého režimu. Tvrdí, že nič lepšie sa mu nemohlo stať. Dnes pomáha tínedžerom bez rodičov, ktorí odchádzajú z detských domovov do reality. 

link.: https://www.aktuality.sk/clanok/502724/z-detskeho-domova-za-policajta-boli-prekvapeni-ze-sme-slusni-ludia/

Peter Králik: O Detskom mestečku a drogách

Autor článku: Peter Králik, Globsk 

Detské mestečko v Trenčíne je príkladom, ako štát zničil unikátny projekt v bývalom Československu. Ten pozostával z rodinnej výchovy prostredníctvom manželských dvojíc v Detskom domove. Práve rozhodnutím Dzurindovej vlády z roku 2005. 

link.: https://glob.zoznam.sk/peter-kralik-o-detskom-mestecku-a-drogach/