Projekt Detského mestečka v Zlatovciach dobieha

16.07.2018

  • Žalostný rok 2005

V roku 2005 rezort práce I. Radičovej za silnej podpori predsedu a člena Nadácie otvorenej spoločnosti J. Mikloška ml., položili základ rodinnej výchovy v Detskom mestečku v Trenčíne bez hĺbkovej analýzy, aby si vyžiadali štúdia a výsledky práce v bývalom Detskom mestečku v rokoch 1973 - 2005.

Dobre sa vedelo o výsledkoch výchovno-vzdelávacej práce v bývalom Detskom mestečku, lenže dlhodobý zámer bol taký, že chceli Detské mestečko postupne sprivatizovať.

Úsmev ako Dar ako tzn. n. o., robí veci inak ako hlása. A samotný predseda tejto spoločnosti (J. Mikloško ml.) nikdy nepracoval v Detskom domove, vyštudoval medicínu v ktorej tiež nepôsobil a je syn politika J. Mikloška st., ktorý je slovenský politik (KDH), bývalý podpredseda vlády ČSFR a bývalý veľvyslanec Slovenska v Taliansku. Je starším bratom Františka Mikloška, teda J. Mikloška ml., strýko. Vytvorili si rodinný podnik, ktorý ich začal živiť už v 90 rokoch.

Hrobári tradičnej rodinnej výchovy v Detskom mestečku

Nadácia otvorenej Sorošovej spoločnosti

Môžeme povedať, že na úpadku a zániku tradičných veľkých kresťanských rodín v Detskom mestečku v Trenčíne - Zlatovciach (v roku 2005) sa podieľal, ako jeden z hlavných predstaviteľov transformácie detských domovov na Slovensku a Detského mestečka v Zlatovciach, práve Jozef Mikloško, ml.- predseda Spoločnosti priateľov detí z detských domovov Úsmev ako Dar bol v čase transformácie detských domovov externým poradcom predsedu NR SR pre oblasť detských práv (2003 - 2006) a členom pracovnej skupiny ministra práce, sociálnych veci a rodiny pre reformu v oblasti náhradnej starostlivosti (2003 - 2004), Od roku 2014 je členom expertov pre deinštitucionalizáciu. V roku 1992 sa stal aktívnym členom Nadácie otvorenej spoločnosti G. Soroša.

V rokoch 2005 až 2006 bola ministerkou práce, sociálnych vecí a rodiny, kde stihla zrušiť rodinnú výchovu v Detskom mestečku, ktorá tu fungovala už od roku 1973, kde o skupinu deti sa starali nepretržité 17 manželských dvojíc, ktoré vychovávali deti celodenne, celotýždenne a celoročne.

Pre noviny SME dňa 25.04.2006 prehlásila o Detskom mestečku, že "V domove sú bunky, kde sa vychovávatelia starajú o deti, no nie je to klasická rodina. Má to efekt geta a "sú tam deti, ktoré neboli v živote nakupovať". Čítajte viac: 

https://www.sme.sk/c/2689253/radicova-kritizovala-detske-mestecko-v-trencine.html#ixzz5LPwHIkZ7

Nadácia otvorenej spoločnosti je súčasťou celosvetovej siete nadácií amerického podnikateľa a finančníka Georgea Sorosa. V Správnej rade vystupuje Iveta Radičová, predsedníčka a bývala MPSVaR SR v rokoch (2005 - 2006) ktorá v roku 2005 zrušila tradičnú rodinnú výchovu manželských dvojíc v Detskom mestečku Trenčín-Zlatovce.


Keď deti rodia deti. Šokujúca realita v Detskom mestečku v Zlatovciach

V Detskom mestečku v Zlatovciach riešili minimálne 4-5 pôrodov za posledných 5 rokov. Matkami boli chovankyne. Podaktoré otehotneli aj s chovancami toho istého Detského domova. Niektoré objekty sú v žalostnom stave (posprejované sprejermi a vulgárne nápisy). Stav spôsobený liberalistickou političkou I. Radičovej a J. Mikloška ml., predsedu tzn. neziskovej organizácie Úsmev ako Dar a syn slovenského politika KDH bývalý podpredseda vlády ČSFR a bývalý veľvyslanec Slovenska v Taliansku Jozefa Mikloška st.