OZ Naša rodina – odchovanci tradičnej rodinnej výchovy                             STOP LGBTI!!!

26.02.2019

OZ Naša rodina sa intenzívne a dynamicky snaží nielen poukázať, ale aj niečo urobiť pre zdravý bio-psycho-sociálny vývin detí v náhradnej starostlivosti (Detské domovy).

Po vyhlásený kandidáta na post prezidenta pána Mistríka, že sa vzdal v prospech pani Čaputovej a vrelo to podporuje aj Andrej Kiska. Tak sme sa ako odchovanci tradičnej rodinnej výchovy rozhodli zareagovať. Veď kto najlepšie môže odpovedať, ako tí, ktorí si to v detskom domove prežili? Predsa MY!!!

Pani Zuzana Čaputová nás odchovancov z Detského mestečka a detských domovov iba presvedčila, že sa v oblasti sociálnej sfére (konkrétne detské domovy), ale vonkoncom nevyzná. Na internetovej stránke Hlavné správy uvádza Čaputová že "Podporuje adopcie detí pre homosexuálne páry". (https://www.hlavnespravy.sk/zuzana-caputova-podporuje-adopcie-deti-pre-homosexualne-pary-potraty-aj-istanbulsky-dohovor/1670424#)

Tak sa k tomu, ako odchovanci jednotlivo vyjadrujeme

"Mojou novou rodinou v Detskom mestečku sa stala manželská dvojica Lissníkovcov so synom Mariánom. Mal som s nimi vždy dobrý vzťah, dokonca veľmi blízky, keďže sa stali (v roku 1998) aj mojimi krstnými rodičmi. Vždy si ma dosť zastávali. Nebolo to preto, že by mali na mňa nejaký iný meter, ale preto, aby naučili ďalších členov rodiny, aj tých starších, zodpovednosti. Ako malý som to niekedy aj zneužíval. Naši mali určitý systém výchovy, ktorý musel fungovať a aj fungoval. Bol to veľmi dobrý systém, ktorý sa odzrkadlil aj na výsledkoch nás detí v rodinnej bunke. So všetkými som si vždy veľmi dobre rozumel". (Výpoveď odchovanca z knihy RODINNÉ PRÍBEHY BEZ RODÍN, 2013 strana 5).

Tradičná rodinná výchova
Tradičná rodinná výchova

"Moju novú rodinu tvorili rodičia Červenkovci s dcérou Kristínkou a osem detí s podobným osudom, aký som mala ja a moji súrodenci. Neskôr do našej veľkej rodiny pribudol ďalší člen v podobe dcéry vychovávateľov Alexandry. Teta Vlaďka nám poukazovala všetky priestory rodinnej bunky, izby, kde budeme spať a dala nám oblečenie. Všetky deti k nám boli veľmi milé a každý deň nám vysvetľovali, ako to v bunke chodí, kde čo nájdeme, čo a ako treba spraviť". (Výpoveď odchovanca z knihy RODINNÉ PRÍBEHY BEZ RODÍN, 2013 strana 10).

Tradičná rodinná výchova
Tradičná rodinná výchova

"Moja mama bola znásilnená a po tomto hroznom čine som prišla na svet ja. Nemala podmienky na to, aby ma vychovala, tak som skončila v dojčenskom ústave. Bola som tam do 3 rokov a potom ma premiestnili do Detského mestečka Trenčín - Zlatovce. Zadelili ma do rodinnej bunky Hnátovcov. Vyrastala som medzi staršími deťmi a deťmi vychovávateľov - Martinkou a Jozefom". (Výpoveď odchovanca z knihy RODINNÉ PRÍBEHY BEZ RODÍN, 2013 strana 18).

Tradičná rodinná výchova
Tradičná rodinná výchova

"Som najmladší zo šiestich súrodencov (sestra Iveta, dvojičky Dušan a Štefan, brat Milan a najstarší brat Jozef). Po mojom narodení nás odobrali od rodičov a boli sme rozdelení po rôznych detských domovoch a dojčenských ústavoch. V roku 1976 nás všetkých súrodencov vďaka vzniku detského domova rodinného typu - dali dokopy a vytvorili novú rodinnú bunku Gomolovcov". (Výpoveď odchovanca z knihy RODINNÉ PRÍBEHY BEZ RODÍN, 2013 strana 28).

Tradičná rodinná výchova
Tradičná rodinná výchova

"Prišli sme do novej rodiny. Manželia Mária a Peter Lissníkovci spolu zo svojimi dvoma synmi Petrom a Majom, boli plne odovzdaní svojmu poslaniu, prijali nás a vychovávali. V tom dome nás bolo asi pätnásť. S pribúdajúcimi rokmi sme sa spoznávali s ďalšími deťmi, ktoré bývali v ďalších rodinách. Bolo nás veľa. Pocíty a spomienky sú nevyčerpateľné". (Výpoveď odchovanca z knihy RODINNÉ PRÍBEHY BEZ RODÍN, 2013 strana 32).

Tradičná rodinná výchova
Tradičná rodinná výchova

"Prijali nás do rodinnej bunky Križanovcov. Hneď po príchode nás začali oboznamovať s okolím a deťmi, čo tam už boli. Ukázali nám priestor, kde budeme bývať, záhradu, kde pestovali plody a starali sa o sliepky, morky a zajace. V rodinnej bunke nás bolo 15 detí". (Výpoveď odchovanca z knihy RODINNÉ PRÍBEHY BEZ RODÍN, 2013 strana 39).

Tradičná svadba odchovancov z Detského domova

MUŽ - ŽENA  

Peter STUPÁR (Odchovanec Detského mestečka , Trenčín -Zlatovce)

Andrea BOKROSOVÁ STUPÁROVÁ (odchovankyňa Detského domova Nitra)

Záver:

O živote v tradičnej rodinnej výchovy v Detskom mestečku sme ako odchovanci napísali aj knihu. My sme tam mali úplný rodinný model - ženu (mamu) a muža (otca). Keby sme sa mali rozhodnúť, určite by sme si radšej vybral život v detskom domove ako u homosexuálnych rodičov. Náš názor je, že "Prítomnosť homosexuálnych rodičov v ranom detstve u dieťaťa spôsobuje strach, nesmelosť, neurózu, problémy v škole a vo vzťahoch s rovesníkmi a odráža sa negatívne na jeho osobnom vývine."

Aj charizmatický kňaz Márian Kuffa vo svojich kázňach dôrazne hovorí, že: "Ak sú dvaja princovia, alebo dve popolušky, tak je po rozprávke".   

Preto sa budeme snažiť, ako odchovanci o obnovu tradičnej rodinnej výchovy pre deti v ústavnej náhradnej starostlivosti, aby LGBTI - homosexuálne páry za žiadnu cenu si nemohli zobrať deti do osvojenia a ani vychovávať v profesionálnej či pestúnskej starostlivosti. Dieťa potrebuje hodnotove šťastné detstvo s milujúcou mamou a s láskavým otcom.